1. OLX.PL
  2. SPRZEDAJEMY.PL
  3. GRATKA.PL
  4. GUMTREE.PL
  5. FACEBOOK.COM

Krótka lista przedstawia się jak powyżej. Wszystkie te portale łączy jedno – możemy zamieszczać tu ogłoszenia za darmo i bez rejestracji (z wyjątkiem Facebooka, ale zdaje się, że zdecydowana większość z nas posiada profil na tym portalu). Wszystkie też sprzyjają zamieszczaniu ogłoszeń lokalnych, o sprzedaży bezpośredniej. Na OLX.PL płacimy za wyróżnienie ogłoszenia, a na GUMTREE.pl za ogłoszenie o pracę. Mankamentem portalu GRATKA.pl jest fakt, że nasze ogłoszenie jest aktywne aż 3 miesiące i może łatwo zginąć wśród tysiąca innych.

Facebook ma sporą zaletę w postaci przeróżnych grup tematycznych, na których można co nieco sprzedać. Autorka książki Gdzie rosną pieniądze podaje przykłady, gdzie można sprzedać ubrania i kilka innych rzeczy:

Ubrania sprzedam tanio a modnie

Ciucholand – wszystko na sprzedaż

Sprzedam, co mam – miejsce sprzedaży rzeczy używanych

Odzież, zegarki, buty, biżuteria na sprzedaż

Facebook jest zdecydowanie moim faworytem, właśnie ze względu na mnogość grup sprzedażowych o różnej tematyce. Do tego łatwo można zweryfikować, z kim właściwie mamy do czynienia.

 

Wpis przygotowałam w oparciu o książkę Joanny Dymmel – Gdzie rosną pieniądze. Pierwszy poradnik o tym, jak znaleźć pieniądze, nie wychodząc z domu, który podarowało mi Wydawnictwo Znak Literanova. Zdjęcie w nagłówku wpisu pochodzi ze str. 97 tej książki.

A Wy z jakich portali korzystacie?
Czy znacie takie, na których można ogłosić, że chcemy coś oddać za darmo?
A może korzystacie z grup Facebookowych, gdzie ludzie sprzedają i kupują książki?

Jak widzicie, mam ich mnóstwo do oddania:

Będę bardzo wdzięczna za propozycje grup facebookowych w komentarzach!

Wioletta Terefenko

Absolwentka filologii angielskiej (Uniwersytet Rzeszowski) i Szkoły Pisarzy (Uniwersytet Jagielloński). Trochę zaczytana, czasem rozpisana, zawsze głodna wiedzy.

Jedna odpowiedź do “5 portali sprzedażowych, z których można skorzystać za darmo”

  1. Jak już musiałam się zmierzyć ze sprzedażą jakiegoś niepotrzebnego przedmiotu, to wybierałam OLX. Wszystkie dotychczasowe transakcje przebiegły bez problemowo. Nigdy nie wyróżniałam mojego ogłoszenia, a do transakcji dochodziło zazwyczaj w ciągu tygodnia :). Facebook to też jakaś opcja, jeżeli ktoś z portalu korzysta (ja, np. poza prowadzeniem fanpage’a swojego bloga nie korzystam z tego portalu praktycznie w ogóle).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *