Jak powinna wyglądać paczuszka? Czyli wymiana w skrócie:

 

Osoba robiąca paczkę to Wróżka, a osoba, która paczkę otrzymuje to Ofiara.

Motywem przewodnim paczki ma być bajka lub szeroko pojęta fantastyka. Motyw wybiera Ofiara. Jeśli zgłosi, że lubi Małą Syrenkę, Ty (czyli Wróżka) możesz zapakować jej prezent do pudełka jak na powyższym zdjęciu, dorzucić misia w postaci rybki Nemo albo przyrządzić cokolwiek związanego z morzem czy podarować książkę z tym związaną. Liczy się inwencja twórcza Wróżki!

Motyw bajkowy to podstawa, ale oczywiście nas interesują książki. W paczce musi się więc znaleźć do wyboru: albo min. jedna książka z listy Must Have Waszej Ofiary (czyli tytuł, o którym Ofiara marzy – oczywiście możesz podarować ich więcej) lub min. 2-3 książki z gatunków, które Ofiara czyta. Wybór należy do Wróżki, ale oczywiście tytuły wybrane przez samą Ofiarę zwiększają poziom szczęścia 🙂

TAK bawiliśmy się w 2016 roku, TAK  w 2017 roku, a TAK rok temu. Zainteresowani? Zerknijcie na regulamin i zostawcie zgłoszenie!

Będę wdzięczna za polubienie TUTAJ (dzięki temu będziecie na bieżąco z powiadomieniami o wymianie) i rozpowszechnienie informacji o zabawie (np. podzielenie się informacją na blogu, Fb lub Fp). Im więcej osób się bawi, tym lepiej.

REGULAMIN:

Przemyśl swoje uczestnictwo, bo po wylosowaniu par nie będzie można się już wycofać.

1. Do zabawy zapraszam wszystkich chętnych, nie tylko recenzentów i nie tylko blogowiczów.

2. Wymianka będzie wężykowa. X robi paczkę dla Y, Y robi paczkę dla Z.
3. Zgłoś się w komentarzu pod tym wpisem według wzoru:
Zgłaszam się! Mój mail:
Wybieram motyw bajkowy:
Gatunki, które czytam:
*ewentualnie* Gatunki, których na pewno nie chcę:
Powyższe informacje są niezbędne, aby zgłoszenie było ważne.
Motyw bajkowy możesz wybrać spośród poniższych (zrobiłam listę najpopularniejszych) lub zasugerować Wróżce coś swojego (np. Harry Potter). Pamiętaj, że Wróżka może nie znać bajki czy książki, którą wymyślisz, a interpretacja motywu należy właśnie do Wróżki. Wierzę, że jakoś się dogadacie – utrzymujcie kontakt mailowy 🙂
Jako Ofiara możesz wybrać konkretną bajkę, np. Kopciuszek; albo coś ogólnego np. księżniczki; albo niespodziankę (w drugim i trzecim wypadku to Wróżka zdecyduje, o czym będzie paczka).
Uwaga! Ty wybierasz motyw bajkowy, który ma się pojawić w prezencie dla Ciebie. Natomiast Ty będziesz robić paczuszkę z motywem wybranym przez Twoją Ofiarą – jaka to będzie Ofiara i jaki motyw, dowiesz się po wylosowaniu par wymiankowych!
4. Wyślij swojej Wróżce listę swoich wymarzonych tytułów. Oprócz motywu bajkowego w paczce dla Ciebie znajdzie się książka, o jakiej marzyłeś lub kilka książek z gatunków, które czytasz (w taki sam sposób Ty przygotujesz paczkę dla swojej Ofiary).
Wybór należy do Wróżki: może Ci podarować upragnioną książkę z Twojej listy tytułów lub 2-3 z gatunków, które lubisz – hojna Wróżka może zrobić jedno i drugie.
Po wylosowaniu par wymiankowych wyślesz swojej Wróżce wspomnianą listę. Niech zawiera ok. 10 tytułów, żeby było z czego wybierać. Mogą się na niej znaleźć jakiekolwiek tytuły, o których marzysz, niezależnie od gatunku. Mogą mieć motyw bajkowy albo fantastyczny np. Władca Pierścieni, albo mogą być to książki dla dzieci, wtedy świetnie wpasują się w tematykę wymianki, ale nie jest to obowiązkowe!
Listę wyślij jak najszybciej po wylosowaniu par, żeby Wróżka miała dużo czasu na przygotowanie paczki. Ty piszesz taką listę dla swojej Wróżki i dostaniesz podobną listę od swojej Ofiary, dla której paczkę zrobisz Ty. Książki nie muszą być nowe! Możesz podarować egzemplarze ze swojej półki, jeśli są w dobrym stanie i wpisują się w gatunki, które czyta Twoja Ofiara. Szanujemy się nawzajem!
5. Miło będzie, jeśli do paczki dołączysz własnoręcznie napisany list 🙂
6. Paczka to nie same książki! W przesyłce powinny się znaleźć dodatki tematyczne. Może to być cokolwiek związanego z dzieciństwem, bajkami, fantastyką. Najlepiej, żeby odpowiadało motywowi, który wybrała Twoja Ofiara. Przygotuj paczkę, jaką sam chciałbyś dostać, a wtedy wszyscy będą zadowoleni ze swoich prezentów. Dotyczy to również ładnego opakowania – to w końcu prezent. Nie ma opcji wysyłania komuś jednej przypadkowej książki bez dodatków i poświęcenia temu czasu – nasza wymiana rządzi się innymi prawami.
7. Utrzymaj dobry kontakt z Ofiarą. To obowiązek Wróżki, by napisać do Ofiary z prośbą o listę książek wymarzonych. Piszcie do siebie jak najszybciej, żeby mieć dużo czasu na sporządzenie paczki. Pamiętajcie, by utrzymać dobry kontakt mailowy, bo nieodpisywanie na wiadomości powoduje kierowanie do mnie skarg, zwłaszcza jeśli pojawią się dodatkowo problemy z dostarczeniem przesyłki na czas czy jej zawartością. Powtarzające się skargi mogą wykluczyć Was z przyszłych wymianek.
Wymiana wiadomości pozwoli też na ustalenie, jakie gatunki czyta Wasza Ofiara. Nie uszczęśliwiamy na siłę! Jeśli Ofiara pisze, że czyta kryminały, a nie romanse, to nie wysyłamy na siłę romansów!
Nie wysyłamy paczek za granicę. Aby się zgłosić, trzeba mieć polski adres.
8. Każdy chętny zgłasza się w osobnym komentarzu.
9. Zanim wyślesz paczkę, którą przygotowałeś, zrób jej zdjęcie i wyślij na: w.terefenko@gmail.com
To niezbywalny punkt regulaminu!
10. Bez względu na swój wiek jesteś zobowiązany do przestrzegania regulaminu i uczciwości. Niech wszyscy dobrze się bawią! Proszę o niekopiowanie regulaminu i niepowielanie pomysłu na wymiankę. Zastrzegam sobie prawo do zmian w regulaminie.
Jestem organizatorką, ale nie ponoszę odpowiedzialności za nieuczciwych uczestników, którzy nie wyślą paczki, zawalą termin lub skompletują zawartość, która nie przypadnie Ofierze do gustu. Nie jestem w stanie kontrolować zgłoszeń, bo tak jak Wy nie wiem, kto siedzi po drugiej stronie komputera. Adresami wymieniacie się między sobą, więc bądźcie uczciwi, bierzcie odpowiedzialność za to, co piszecie, robicie i wysyłacie. Ja gromadzę wymiankowiczów w jednym miejscu, ale cała reszta należy do Was. Postępujmy dojrzale i bawmy się dobrze 🙂

Zgłoszenie do skopiowania:

Zgłaszam się! Mój mail:
Wybieram motyw bajkowy:
Gatunki, które czytam:
*ewentualnie* Gatunki, których na pewno nie chcę:

Szczegóły ustalicie mailowo 🙂

Ważne daty:

Zgłaszamy się do 8 maja
Ogłoszenie wężyka: w ciągu 3 dni
Wysyłanie tytułów upragnionych książek: jak najszybciej! 27 maja to bezpieczny termin
Prezenty powinny się znaleźć u Ofiary: najpóźniej w Dzień Dziecka 1 czerwca

Wioletta Terefenko

Absolwentka filologii angielskiej (Uniwersytet Rzeszowski) i Szkoły Pisarzy (Uniwersytet Jagielloński). Trochę zaczytana, czasem rozpisana, zawsze głodna wiedzy.

3 odpowiedzi do “Wymiana bajeczna na Dzień Dziecka – czwarta edycja”

 1. Zgłaszam się! Mój mail: chiyome1989@gmail.com
  Wybieram motyw bajkowy: w tym roku są to jednorożce!
  Gatunki, które czytam: fantastyka, sf, kryminały, thrillery,
  Gatunki, których na pewno nie chcę: erotyków, romansów, młodzieżówek, horrorów

 2. Zgłaszam się! :)
  Mój mail: zylia.by@gmail.com
  Wybieram motyw bajkowy: Muminki <3
  Gatunki, które czytam: obyczajowe, psychologiczne, książki dla dzieci i młodzieży, reportaże
  Gatunki, których na pewno nie chcę: poezja, treści brutalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *